Vi giver tilbage

Nyhed

Vi giver tilbage: Som noget nyt har vores medarbejdere medbestemmelse i vores velgørenhedsindsats

Vi har en sund virksomhed, og det kan vi takke hinanden for. Vi har alle en andel i, at vores virksomhed klarer sig godt og at vi har mulighed for at hjælpe børn og voksne, der ikke har de samme muligheder som vi har.

Derfor er det i Høyrup & Clemmensen ikke kun ledelsen, der beslutter, hvilke velgørenhedsorganisationer vi støtter – det gør vi sammen som et team. Hver medarbejder har en stemme i beslutningen, og vi vælger i fællesskab de initiativer, vi ønsker at støtte. Denne tilgang sikrer, at vores bidrag afspejler de værdier og passioner, der findes i hele vores virksomhed.

Sammen arbejder vi for at gøre en forskel og skabe en positiv indvirkning i vores samfund.

Relaterede nyheder

Vundet rammeaftale hos Region H

Vi er stolte over, at vi i samarbejde med John Jensen VVS og ProVentilation – har vundet én af tre rammeaftaler hos Region Hovedstaden inden for tekniske storentrepriser.

Lyt med i Tekniq podcasten HØRT!

Vi har haft fornøjelsen af at være med i den nyeste episode af Tekniq HØRT!, hvor vi fortæller om vores arbejde med at gentænke klimaaftryk i elinstallationer.

Slidstaerk

Vi lancerer Slidstærk – en mere bæredygtig tilgang til arbejdstøj.